Part 1: Fr, 24.05.2019, from 10:00 AM CEST
Part 2: Fr, 24.05.2019, from 2:00 PM CEST
Part 3: Sa, 25.05.2019, from 10:00 AM CEST
Part 4: Sa, 25.05.2019, from 2:00 PM CEST
Sachsen-Albertinische Linie
Friedrich August III., 1904-1918
Silberne Schießprämie o.J. (1905), 3. Klasse. 41 mm; 28,43 g. Auflage 1486 Exemplare.
sehr schön/vorzüglich, Kratzer