SCHWEIZ. Aargau. Kanton Aargau. 4 Franken 1812, Bern. Laubrand. 29.15 g. Jaeger/Lavanchy (SMK III) 12. D.T. 189. HMZ 2-19a. Feine Patina / Nicely toned. Fast vorzüglich / About extremely fine.