COLLECTION Medieval coins
POLSKA/POLAND/POLEN/SCHLESIEN/GERMANY/TEUTONIC ORDER
Wladyslaw Jagiełło (1386-1434). denar (denarius) - RARITY R8 c.a.
Aw.: Podwójny krzyż w tarczy, pod nim litera N, nad tarczą litera W (częściowo czytelna)Rw.: Orzeł jagiellońskiOdmiana z literą n pod podwójnym krzyżem. Moneta niespotykana w handlu. Duża rzadkość. Stara patyna, bardzo ładnie zachowana większość detali.Kopicki 351 (R8) c.a
Waga/Weight: 0,52 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 3 (VF)
Price realized | 2'200 PLN |
Starting price | 1'000 PLN |