COLLECTION Medieval coins
POLSKA/POLAND/POLEN/SCHLESIEN/GERMANY/TEUTONIC ORDER
Wladyslaw II Jagiełło (1386-1434). half Grosz (Groschen) Krakow (Cracow) - bez znaku, typ XII - RARE
Typ półgroszy bez znaku pod koroną, datowany na lata 1408-1410 z nowym typem Orła.Bardzo rzadki wariant bez przerywnika pomiędzy MONE WLADISLAI (E na rewersie bez belki).Stara patyna.Pawlikowski XII.2.12 (BR); Kopicki 359
Waga/Weight: 1.35 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 3/3+ (VF/VF+)
Price realized | 160 PLN |
Starting price | 150 PLN |