Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 21  –  26 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 21

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 26.10.2019, from 9:00 AM CEST

Poland XIX century / Russia
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ RUSSIA/ RUSSLAND/ РОССИЯ

Polska XlX w./Russia. 20 Kopek (kopeck) = 40 groszy 1850 MW, Warsaw / Warschau NGC MS64 (MAX)
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod cesarską koroną, z mieczem i jabłkiem królewskim w szponach, po bokach u dołu litery M-WRw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych nominał i data 1850Odmiana z podwójną wstążką wieńca bez jagódki i żołędzia po bokach.Najwyższa nota gradingowa na świecie. IDEALNY!Dość rygorystyczna nota, ponieważ moneta zasługuje minimum na dopisek PROOF LIKE, wyśmienicie zachowana moneta o prezencji lustrzanki. Najpiękniejszy egzemplarz z tego rocznika, jaki mieliśmy w ofercie. Duża rzadkość w tak wyszukanym stanie zachowania. Polecamy do najlepszych zbiorów.Berezowski 2 zł ; Plage 397; Bitkin 1263
Waga/Weight: Ag Metal: Średnica/diameter: 22.5 mm
Stan zachowania/condition: NGC MS64 (MAX) (NGC MS64 (MAX))

Price realized 7'000 PLN
Starting price 4'000 PLN