Poland XIX century / Russia
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ RUSSIA/ RUSSLAND/ РОССИЯ
Polska XIX w./Russia. 20 Kopek (kopeck) 1857 MW, Warsaw / Warschau NGC MS62 (MAX) - RARITY
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Po raz pierwszy w ofercie aukcyjnej w Polsce w takim stanie zachowania i na świecie.Nigdy wcześniej moneta nie pojawiła się w tak doskonałym stanie zachowania jak oferowany egzemplarz. Niskonakładowe, rzadkie 20 kopiejek z Mennicy Warszawskiej. Moneta przypomina lustrzankę, piękna wiekowa patyna i dodatkowo połysk na całej powierzchni. Ekstremalnie rzadka w takim stanie zachowania. Jedyna MS-owa moneta która trafiła pod młotek przez ostatnie lata. Monety brakuje w większości kolekcji monet XIX wieku, egzemplarz zdecydowanie do najlepszych kolekcji!Bitkin 286 (R1); Plage 456; Kopicki 9566 (R5); Safuta/Czerski 1555 (R4); Hutten-Czapski; 3820 (R3); Conros #145/60
Waga/Weight: Ag Metal: Średnica/diameter: 22 mm
Stan zachowania/condition: NGC MS62 (MAX) (NGC MS62 (MAX))
Price realized | 23'000 PLN |
Starting price | 10'000 PLN |