Augustus III the Sas
POLSKA/POLAND/POLEN/SACHSEN/FRIEDRICH AUGUST II
August III Sas. Taler (thaler) 1756 EDC, Lipsk / Leipzig
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. Na piersi Order Złotego Runa.W otoku: DG AVGVSTVS III REX POLONIARUMRw.: Pod koroną w wieńcu z gałązek palmowych owalna tarcza polsko-saska. U dołu inicjały EDCW otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1756Przetarte najwyższe elementy reliefu. Piękna patyna. Dobra prezencja. Rocznik rzadziej pojawiający się w sprzedaży aukcyjnej.Tyszkiewicz 6 mk; Davenport 1617; Parchimowicz 1319e; Gumowski (-); Meseburger (-); Kahnt 677b
Waga/Weight: 28,80 g Ag Metal: Średnica/diameter: 43 mm
Stan zachowania/condition: 3 (VF)
Price realized | 2'500 PLN |
Starting price | 2'500 PLN |