Augustus III the Sas
POLSKA/POLAND/POLEN/SACHSEN/FRIEDRICH AUGUST II
August III Sas. Ort (18 groszy) 1754, Lipsk / Leipzig NGC MS64 (2 MAX)
Rzadziej spotykana odmiana z wąskim popiersiem króla.Druga najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko dwa egzemplarze ocenione oczko wyżej.Piękna patyna zachodząca od rantu. Mocny połysk menniczy, ostre detale. Świetna prezencja. Rzadki ort, zwłaszcza w takim stanie zachowania. Kahnt 687b
Waga/Weight: Ag Metal: Średnica/diameter: 29 mm
Stan zachowania/condition: NGC MS64 (2 MAX) (NGC MS64 (2 MAX))
Price realized | 1'600 PLN |
Starting price | 1'500 PLN |