Part 1: Fr, 24.05.2019, from 10:00 AM CEST
Part 2: Fr, 24.05.2019, from 2:00 PM CEST
Part 3: Sa, 25.05.2019, from 10:00 AM CEST
Part 4: Sa, 25.05.2019, from 2:00 PM CEST
Hildesheim-Bistum
Ferdinand von Bayern, 1612-1650
3 Apfelgroschen: 1609 (Ernst v. Bayern/Rudolph II.); 1616 u. 1618 (Ferdinand v. Bayern / Matthias).
sehr schön/vorzüglich