Part 1: Fr, 24.05.2019, from 10:00 AM CEST
Part 2: Fr, 24.05.2019, from 2:00 PM CEST
Part 3: Sa, 25.05.2019, from 10:00 AM CEST
Part 4: Sa, 25.05.2019, from 2:00 PM CEST
Kaiserzeit
Theodosius II., 408-450
Solidus 443/450, Constantinopel. Brb. v.v./IMP XXXXII COS XVII PP CONOB. Roma sitzt l. 4,47 g.
vorzüglich/Stempelglanz, kl. Kratzer