Charles III (1759-1788)
8 Reales. 1776. POTOSÍ. J.R. 26,92 grs. Ligera pátina. Muy escasa. EBC-. / Light patina. Very scarce. Almost extremely fine. AC-1172; Cal-976. Adq. M. Dunigan - Diciembre 1989.
Price realized | 650 EUR |
Starting price | 250 EUR |