Schulman

Auction 359  –  24 May 2019

Schulman, Auction 359

Coins, Medals, Decorations and Paper Money

Fr, 24.05.2019, from 9:00 AM CEST

Dutch Oversea Regions
PROVINCIALE MUNTEN - Piedfort dukaton of zilveren rijder 1687, Silver, Holland Ruiter naar rechts boven provinciewapentje MO: NO: ARG: CON – FŒ: BELG: PRO: HOL: schildje. Jaartal op keerzijde in cartouche onder het wapen, bloemmotief boven de kroon. Gladde rand.Vgl. Delm. 1014a; vgl. V. 42.1; vgl. Dav. 4929.63.58 g. Dit hoogst interessante stuk is overduidelijk een kopie van een piedfort dukaton van Holland, vervaardigd in de Oost. Met name de uitvoering van de leeuwen op de keerzijde verraadt dit. Het is zeer waarschijnlijk een imitatie uit de achttiende eeuw, vervaardigd met een schroefpers. Bekend is, dat in deze tijd in Indië imitaties werden vervaardigd van dukatons, zowel in zilver als in goud. Een imitatie van een piedfort dukaton als deze is door ons slechts eenmaal gezien in 1974. Curieus en RRRR Prachtig

Price realized 5'000 EUR
Starting price 4'000 EUR
Estimate 5'000 EUR