PRL, 50 złotych 1946 N Egzemplarz o prezencji emisyjnej, jednak po profesjonalnej konserwacji, załamanie w niezadrukowanym polu i zgięcie w centralnej części. Wariant z wysoką literą serii.
Banknot autorstwa Wacława Borowskiego, znak wodny - stylizowane naprzemiennie jaśniejsze i ciemniejsze litery W. Banknot wprowadzony do obiegu 22 września 1947 roku, wydrukowany przez PWPW, za emisję odpowiadał NBP.
Reference: Miłczak 128b
Grade: AU
Price realized | 74 EUR |
Starting price | 44 EUR |