Rzeszowski Dom Aukcyjny

Auction VI  –  22 November 2020

Rzeszowski Dom Aukcyjny, Auction VI

Ancient, Russian, Polish and World Coins and Medals, Banknotes, Badges

Su, 22.11.2020, from 10:00 AM CET

Poland, Bracteat Piękny egzemplarz rzadkiej emisji znanej ze skarbu z Krakowa. Minimalne ubytki kołnierza, złotawa patyna. Emisja przypisywana Leszkowi Białemu pomimo legendy wskazującej na Kazimierza. Według prof. Suchodolskiego zabieg ten miał na celu legitymizację władzy Leszka w dzielnicy krakowskiej jako spadkobiercy swego ojca Kazimierza Sprawiedliwego. Awers: na półotoku liniowym półpostać biskupa w mitrze dwurożnej, trzymającego pastorał z krzywaśnią na wprost, w otoku legenda:
AZIMIR/DVX; Srebro, średnica 15mm, waga 0,13g. Reference: Haczewska-Paszkiewicz 1
Grade: AU

Polen, Poland

Price realized 328 EUR
Starting price 218 EUR