Medal wybity w 1883 roku na pamiątkę 200-lecia Odsieczy Wiedeńskiej.
Av.: Popiersie króla w zbroi i koronie w prawo, napis otokowy: IOANNES III REX POLONIAE MAGNVS LITHVANIAE RVSSIAE, sygnowany J.TAUTENNAYN, Rv.: Centralnie w wieńcu napis w siedmiu wierszach: OB. SOLVTAM OBSIDIO ... A MDCCCLXXXIII, napis otokowy FVLMEN POLONIAE LVMEN EVROPAE HORROR ORIENTIS, H-Cz. 7994, brąz, waga 132,08 g, śr 70 mm, drobne defekty pola, patyna
Grade: XF-
Price realized | 106 EUR |
Starting price | 68 EUR |