Medaglia 1810 Matrimonio per procura a Vienna di Napoleone con Maria Luisa D/ Teste contrapposte di Napoleone e Maria Luisa. In basso: I. Schmidt - R/ Legenda in lingua latina in 6 linee: “FELIX GENTIBUS AUSTRIAE ET GALLIAE CONIUGIUM NAPOLEONIS ET LUDOVICAE IV. NONARUM APRILIS A.D. MDCCCX” - Opus: I. Schmidt - Bramsen 946 - AG (g 52,69 - Ø 53 mm) Minimi segnetti nei campi. Bella patina. Rara. Ex F.lli Mozzoni di Parma (Convegno di Verona del 22.11.2002).
SPL
Starting price | 800 EUR |