Poland XIX century / Russia
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ RUSSIA/ RUSSLAND/ РОССИЯ
Poland XIX w./Russia. 25 Kopek (kopeck) = 50 Grosz (Groschen) 1843 MW, Warszawa - RARE DATE
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle.W środku duża tarcza ze św. Jerzym. U dołu litery M-WRw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych nominał i data 1843Nakład jedynie 27,6 tys. sztuk. Egzemplarz z naturalnymi śladami dłuższego obiegu. Patyna. Rzadka moneta, nawet w tym stanie zachowania.Bitkin 1249 (R); Plage 382
Details: 4,86 g Ag
Condition: 3- (VF-)
Price realized | 360 PLN |
Starting price | 150 PLN |