Augustus II the Strong
POLSKA/POLAND/POLEN/SACHSEN/FRIEDRICH AUGUST I/AUGUST DER STARKE
August II Mocny. Talar (Thaler) Wikariat 1711
Aw.: Insygnia królewskie: z lewej elektorskie z prawejwikariackie. U góry: FRID AUG / REX ELECTOR. W wieńcu napis: ET / VICARIUS/ POST MORT / IOSEPHI / IMPERAT, po bokach data MDC – CXI, poniżej inicjały I LH − oraz hak, znak menniczy mennicy w Dreźnie.Rw.: August II, jako elektor Saski i Wikariusz CesarstwaRzymskiego na koniu, u dołu owalna tarcza polsko-saska.Talar wybity z okazji wyboru elektora Saksonii na WikariuszaCesarstwa Rzymskiego. Godność wikariusza przysługiwała Augustowi II Mocnemu w1711 roku i następnie w latach 1740-1741 Augustowi III, kiedy to jako elektorzysascy, po śmierci cesarzy Rzeszy – Józefa I Habsburga i Karola VI Habsburga,zastępowali ich na tronie świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego.Równomierna patyna na całej powierzchni. Duży efektownytalar.Kopicki 11110; Davenport 2654; Khant 274
Details: 28,91 g Ag
Condition: 3+ (VF+)
Price realized | 3'900 PLN |
Starting price | 2'000 PLN |