Monety PRÓBNE PRL i III RP
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ PROBE/ PATTERN
PRL. PROBE / ESSAI SILVER 100 zlotych 1960, Warsaw / Warschau Mieszko i Dabrowka - only 12 pieces!
Jedna z najrzadszych monet próbnych wybitych w srebrze w znikomym nakładzie. Nakład zaledwie 12 sztuk- jedyna szansa do uzupełnienia kolekcji o taki numizmat!Odmiana z łowami głowami zwróconymi w lewo. Na rewersie charakterystyczny dla tej monety wypukły napis PRÓBA.Ekstremalnie rzadka próbna tylko raz do tej pory notowana na aukcjach.Wspaniały połysk menniczy, złocista patyna. Moneta o prezencji lustrzanki. Moneta pochodzi z wielkiej kolekcji monet próbnych II RP i PRL, którą tworzył Paweł Niemczyk dla polskiego kolekcjonera w latach 2006-2013 roku.Parchimowicz P346b
Waga/Weight: 19.50 g Ag .750 Metal: Średnica/diameter: 35 mm
Stan zachowania/condition: 1/L (UNC/Proof)
Price realized | 14'500 PLN |
Starting price | 6'000 PLN |