Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 21  –  26 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 21

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 26.10.2019, from 9:00 AM CEST

Russia
ROSJA / RUSSIA/ RUSSLAND/ РОССИЯ / MOSCOW / PETERSBURG

Russia. Mikolaj / Nicholas I. Poltina 1/2 Rubel (Rouble) 1853 СПБ-НI, Petersburg
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski. U dołu inicjały H-IRw.: W wieńcu laurowo-dębowym nominał i data 1853Odmiana z małą koroną na rewersie. Nakład 720 005 sztuk.Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna, kolorowa patyna. Moneta o prezencji lustrzanki. Rzadki numizmat w takim stanie zachowania.Bitkin 269; Petrov rub.
Waga/Weight: 10,40 g Ag Metal: Średnica/diameter: 28,5 mm
Stan zachowania/condition: 1 (UNC)

Price realized 1'750 PLN
Starting price 700 PLN