Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 21  –  26 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 21

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 26.10.2019, from 9:00 AM CEST

Russia
ROSJA / RUSSIA/ RUSSLAND/ РОССИЯ / MOSCOW / PETERSBURG

Russia. Peter I. Rubel (Rouble) 1724, Krasnyj Dwor (Moscow)
Aw.: Popiersie cara w wieńcu laurowym i w zbroi okrytej płaszczem z odsłoniętym ramieniem zbroi.Rw.: W polu cztery ukoronowane monogramy P I (Piotr I) ułożone w krzyż, data 17-24Odmiana portretem w starożytnej zbroi bez liter OK pod ramieniem cara. Przebitka daty z 1923 r.Wiekowa patyna. Bardzo ładny, czytelny egzemplarz. Rzadsza odmiana w tym roczniku. Bitkin 923 (R1)
Waga/Weight: 28,05 g Ag Metal: Średnica/diameter: 40 mm
Stan zachowania/condition: 2- (EF-)

Price realized 3'300 PLN
Starting price 2'000 PLN