Stanislaus Augustus Poniatowski
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN
Stanislaw August Poniatowski. zloty (4 grosze) 1767 FS, Warsaw / Warschau NGC MS64 (2 MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D LRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. U dołu nominał 4 – GR, po bokach inicjały FSW otoku: LXXX EX MARCA – 4 GR – PURA COL 1767Druga najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz oceniony wyżej.Niezmiernie rzadka moneta w tak wyśmienitym stanie zachowania. Piękny blask menniczy, znakomicie zachowane detale, delikatna patyna. Moneta do najlepszych zbiorów.Berezowski 203; Plage 276; Kopicki 2353 (podobny); Parchimowicz SAP 19.b
Waga/Weight: Ag Metal: Średnica/diameter: 26 mm
Stan zachowania/condition: NGC MS64 (2 MAX) (NGC MS64 (2 MAX))
Price realized | 4'800 PLN |
Starting price | 2'000 PLN |