Sigismund III Vasa . Ort (18 groszy) 1625, Gdansk / Danzig
Aw.: Popiersie w koronie i zbroi z wyłożonym krótkim koronkowym kołnierzem, na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS III D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miejską. Nad tarczą skrócona data 25. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSISWspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna kolorowa patyna. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Shatalin/Grendel GD25b-4
Waga/Weight: 6,66 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 1- (UNC-)
Price realized | 1'200 PLN |
Starting price | 700 PLN |