Sigismund III Vasa . Ort (18 groszy) 1624/3, Gdansk / Danzig NGC MS61
Aw.: Popiersie w koronie i zbroi z wyłożonym krótkim koronkowym kołnierzem, na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS III D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miejską. Nad tarczą skrócona data 24. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSISOdmiana orta gdańskiego z przebitą datą na rewersie i końcówką napisu PR na awersie.Wiekowa patyna, mocny połysk menniczy, nieruszone detale. Wspaniała prezencja.Shatalin/Grendel GD24a-2
Waga/Weight: Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: NGC MS61 (NGC MS61)
Price realized | 1'300 PLN |
Starting price | 1'000 PLN |