Sigismund III Vasa . Ort (18 groszy) 1623, Gdansk / Danzig
Aw.: Popiersie w koronie i zbroi z wyłożonym krótkim koronkowym kołnierzem, na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS III D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miejską. Nad tarczą skrócona data 23. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSISSkrócona data nad herbem Gdańska, na awersie końcówka PR.Połysk, wyraźne detale, kolorowa patyna. Ładny egzemplarz.Shatalin/Grendel GD23e-2
Waga/Weight: 6,48 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 2- (EF-)
Price realized | 300 PLN |
Starting price | 200 PLN |