Sigismund III Vasa . Grosz 1597, Lublin RARE R7 - data 97 (w otoku u dołu)
Aw.: Popiersie króla bez korony w prawo. W otoku: SIGIS 3 D G REX M D LRw.: Trzy tarcze herbowe pod koroną. poniżej skrócona data 97 dzieląca napis. W otoku: GROSVS RE 97 POLONI Niezmiernie rzadki i charakterystyczny grosz lubelski. Moneta sporadycznie pojawiająca się w sprzedaży aukcyjnej.Patyna.Kopicki 753 (R7); Tyszkiewicz 25 mk
Waga/Weight: 1,56 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 3- (VF-)
Price realized | 7'250 PLN |
Starting price | 3'500 PLN |