Sigismund III Vasa Taler (thaler) 1630 Bydgoszcz - RARE R5
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. U dołu w napisie mała tarcza z herbem Półkozic. W otoku: SIGIS III D G REX POL M D – LIT RVS PRV MASO:xRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I, poniżej data 16-30 W otoku: SAM LIV NEC NO SVE – GOT VAD Q HR REXSzeroka półpostać króla. Odmiana talara z herbem Półkozic na awersie i napisem MASO:xWiekowa patyna, przyzwoicie zachowane detale. Dostych 30.02.2 (R5); Davenport 4316; Tyszkiewicz 6
Waga/Weight: 28,50 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)
Price realized | 6'000 PLN |
Starting price | 4'000 PLN |