The November Uprising. 1 zloty 1831 Głuszyński PMG AU53
Podpis Głuszyński, litera A, numeracja 716713. Rzadka i poszukiwana pozycja.Jest to pierwszy polski banknot drukowany techniką litograficzną i z sygnaturą projektanta. Arkusze z papierni Jeziorna koło Warszawy.Gruby, zielony papier. Brak złamań i zagnieceń rogów. Bardzo ładny egzemplarz, gdyby nie ślady podklejki na odwrocie to stan byłby idealnyLucow 133 (R4) ; Miłczak A22.
Waga/Weight: Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: PMG AU53 (PMG AU53)
Price realized | 4'300 PLN |
Starting price | 3'000 PLN |