Boleslaw V Wstydliwy (1243-1279). Denar ok. 1254 r., Krakow (Cracow)
Aw.: Popiersie św. Stanisława pomiędzy dwoma, strzegącymi orłami.Rw.: Św. Wacław (?) na tronie wznosi dwa liście palmowe.Moneta ładnie wybita z piękną wiekową patyna, i bardzo dobrze zachowanymi detalami. Rzadkość naryku numizmatycznym.Kopicki 157
Waga/Weight: 0.27 g Ag Metal: Średnica/diameter: 17 mm
Stan zachowania/condition: 2+ (EF+)
Price realized | 2'400 PLN |
Starting price | 1'600 PLN |