COLLECTION Medieval coins
Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Cracow / Krakow - z TARCZĄ
Aw.: Głowa w lewo i napis: BOLEZLAVSRw.: Książę na koniu z tarcząPierwszego typu denar książęcy Bolesława Szczodrego z krakowskiej mennicy.Moneta datowana na lata emisji 1070-1076.Wariant z księciem trzymającym tarczę herbową.Kolorowa patyna, wspaniała prezencja na żywo.Egzemplarz ze starej kolekcji.Kopicki 25f (R3)
More photos and full item description available on auction site here.
Details: 0,62 g Ag 15 mm
Condition: 2 (EF)
Price realized | 1'650 PLN |
Starting price | 1'200 PLN |