Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 26  –  17 October 2020

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 26

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 17.10.2020, from 9:00 AM CEST
Due to new COVID-19 restrictions, the auction will take place online only.

Danzig (Gdansk)
POLSKA / POLAND / POLEN / DANZIG / WOLNE MIASTO GDANSK

Wolne Miasto Danzig (Gdansk). 1 Szelag 1808 M, SILVER NGC MS64 (MAX)

Najwyższa nota gradingowa na świecie. Moneta godna polecenia do najlepszych zbiorów. Niezmiernie rzadka moneta wybita specjalnie przygotowanym stemplem, w czystym srebrze. Intensywny połysk. Wyśmienity stan zachowania. Szlachetna patyna.Berezowski 12.00 zł; Parchimowicz P.57.a; CNG 442.Ib; Kopicki 7807 (R5)

Details: Cu 16 mm
Condition: NGC MS64 (MAX) (NGC MS64 (MAX))

Price realized 4'600 PLN
Starting price 4'000 PLN