Monedalia

Auction 4  –  29 December 2020

Monedalia, Auction 4

Ancient, Spanish and World Coins, Banknotes

Tu, 29.12.2020, from 4:00 PM CET

Felipe II (1556-1598). 1579. Escudo. Milán. (Vti. 48). 28,78 gr Ag. Pátina oscura. RARA.
mbc

Price realized 400 EUR
Starting price 400 EUR
Estimate 600 EUR