Medal SUITA KRÓLEWSKA - Stefan Batory Poprawiany w tle awersu, zapewne celem zniwelowania przełamania stempla. Stempel do medalu z Batorym musiał zapewne pęknąć na wczesnej fazie eksploatacji, gdyż nie spotkaliśmy jeszcze w handlu egzemplarza 'nieprzełamanego'. Nawet w kolekcji kijowskiej tylko złoty egzemplarz był z nieuszkodzonego stempla. Cyzelowanie wykonane bardzo fachowo, nadające powierzchni blask, podobny do menniczego. Prezencja medalu piękna, podkreślona patyną starego zbioru. Sygnowany I. I. REICHEL F.
Srebro, średnica 45.3 mm, waga 45.91 g. Reference: Raczyński 610
Grade: VF-XF
POLAND POLEN MEDAL MEDAILLE
Price realized | 3'167 EUR |
Starting price | 1'357 EUR |