GNDM

Auction 12  –  3 - 7 October 2020

GNDM, Auction 12

Ancient, Polish and World Coins, Paper Money, Shares and Literature

Part 1: Sa, 03.10.2020, from 10:00 AM CEST
Part 2: Su, 04.10.2020, from 11:00 AM CEST
Part 3: Mo, 05.10.2020, from 6:00 PM CEST
Part 4: Tu, 06.10.2020, from 6:00 PM CEST
Part 5: We, 07.10.2020, from 6:00 PM CEST

Medal SUITA KRÓLEWSKA - Stefan Batory Poprawiany w tle awersu, zapewne celem zniwelowania przełamania stempla. Stempel do medalu z Batorym musiał zapewne pęknąć na wczesnej fazie eksploatacji, gdyż nie spotkaliśmy jeszcze w handlu egzemplarza 'nieprzełamanego'. Nawet w kolekcji kijowskiej tylko złoty egzemplarz był z nieuszkodzonego stempla.  Cyzelowanie wykonane bardzo fachowo, nadające powierzchni blask, podobny do menniczego.  Prezencja medalu piękna, podkreślona patyną starego zbioru.  Sygnowany I. I. REICHEL F.
Srebro, średnica 45.3 mm, waga 45.91 g.  Reference: Raczyński 610
Grade: VF-XF

POLAND POLEN MEDAL MEDAILLE

Price realized 3'167 EUR
Starting price 1'357 EUR