Bolesław III Krzywousty, Denar Wrocław (przed 1107) - monogram SI Bardzo rzadki typ. Ładny stan zachowania.
Emisja Krzywoustego jako księcia śląskiego, datowana na lata 1097-1107. Awers: monogram SI w obwódce. W otoku: BOLEXLAVS (w błędnym zapisie). Rewers: głowa na wprost, w perełkowej obwódce. W otoku: S+ IOHANES. Srebro, średnica 12.7 mm, waga 0.77 g. Reference: Gumowski Handbuch 70, Kopicki 29 (R8)
Grade: XF
POLAND POLEN MEDIAVAL
Price realized | 566 EUR |
Starting price | 181 EUR |