Brakteat - krzyż na podstawie z dwóch łuków - rzadki
Bardzo rzadka pozycja, nieopisywana w dotychczasowej literaturze. Ładny stan zachowania, zdrowa blacha, brak pęknięć, bardzo dobra czytelność.
Datowanie: przełom XIII / XIV wieku.
Przedstawienie: krzyż o rozszerzanych ramionach (interpretowany również jako roślina) na podstawie z dwóch łuków (bądź arkad).
Srebro, średnica 15-16 mm, waga 0.20 g
Reference: Wieleń -, Przyłęk -, Sarbsk -
Grade: VF+
POLAND POLEN MEDIAVAL
Price realized | 159 EUR |
Starting price | 25 EUR |