Editions V. Gadoury

Online Auction 30

Editions V. Gadoury, Online Auction 30

Fr, 14.05.2021, from 3:00 PM CEST

Louis XIV 1643-1715
Louis d'or aux 8 L et aux insignes, rf, Paris, 1701 A, AU 6.69 g.
Ref : G. 253, Fr. 435
Conservation : TTB/SUP

Price realized 800 EUR 5 bids
Starting price 600 EUR