VLAANDEREN, Graafschap, Arnulf II (964-989) of Boudewijn IV (989-1036), AR denier, einde 10e eeuw, Atrecht (Arras), Abdij Sint-Vaast (?). Vz/ Karolingisch monogram. Verbasterd omschrift. Kz/ + VDS•A•[]ETV Kruis met een kruisje in 4e kwartier. Ilisch II, cfr 6.3. 1,00g Van de grootste zeldzaamheid Ongepubliceerd.
Immobilisatie van de denarius van Lotharius (954-986) geslagen te Atrecht (M.G. 1657). De kz. legende is waarschijnlijk de verbastering van VEDASTVS maar kan ook teruglopend gelezen worden als de verbastering van ATREBAS CIV.
Zeer Fraai / Very Fine
Price realized | 800 EUR |
Starting price | 800 EUR |
Estimate | 1'000 EUR |