Country : FRANCE
Face Value : 25 Francs type 1870 Clermont-Ferrand Faux
Date : 01 décembre 1870
Period/Province/Bank : Banque de France, XIXe siècle
Catalogue reference : F.A44.01x
Additional reference : P.56b
Alphabet - signatures - series : R.268 n°781
Commentary : Faux d'époque de belle fabrication
Grade : F
Price realized | 900 EUR |
Starting price | 900 EUR |
Estimate | 1'600 EUR |