MYSIA, Parion. Circa 500-475 BC. AR Drachm.
MYSIA, Parion. Circa 500-475 BC. AR Drachm (3.67g.,14,0mm.). Gorgoneion / Incuse punch with rough design. SNG France 1343; Asyut 612; SNG Copenhagen 256.
Starting price | 50 EUR |
Estimate | 90 EUR |