Artemide Aste

Auction LI  –  27 - 28 April 2019

Artemide Aste, Auction LI

Ancient and World Coins, Medals

Sa, 27.04.2019, from 3:00 PM CEST

SARAYNA, G. Constitutiones Regni Utriusque Siciliae. Glossis ordinariis, commentariisque excellentis I.V.D. Domini Andraeae de Isernia, ac D. Bartholomaei Capuani, atque nonnullorum cum veterum, tum recentiorum I.C. lucubrationibus illustratae. Lugduni, Apud Haeredes Iacobi Iunctae,1568. In folio. Legatura in mezza pelle con titolo in oro al dorso. Frontespizio con marchio inciso, deliziosi capilettera incisi, testo su due colonne, pp. (42), 460, indici (pp.124). Bell'esemplare, carta frusciante, alcune gore di umidità e lievi fenomeni di brunitura.

Starting price 800 EUR