Part 1: Fr, 24.05.2019, from 10:00 AM CEST
Part 2: Fr, 24.05.2019, from 2:00 PM CEST
Part 3: Sa, 25.05.2019, from 10:00 AM CEST
Part 4: Sa, 25.05.2019, from 2:00 PM CEST
Sachsen-Albertinische Linie
Christian II., Johann Georg I. und August, 1602-1611
Dicker Doppeltaler 1607, Dresden. 58,35 g.
sehr schön/vorzüglich, kl. Schrötlingsfehler, schöne Patina, selten