CHINA und Südostasien
China
Qing-Dynastie. Wen Zong, 1851-1861
100 Cash 1854/1855 Xian Feng yuan bao, Mzst. Boo chiowan (Board of Revenue, Peking)
sehr schön, Randfehler. Hartill 22.708.
Price realized | 430 EUR |
Starting price | 45 EUR |
Estimate | 50 EUR |