Ferdinand VI (1746-1759). 8 reales. 1757. Mexico. MM. (Cal-493). Ag. 26,62 g. Beautiful patina. Choice VF/VF. Est...350,00.
Spanish Description: Fernando VI (1746-1759). 8 reales. 1757. México. MM. (Cal-493). Ag. 26,62 g. Bonita pátina. MBC+/MBC. Est...350,00.
Price realized | 340 EUR |
Starting price | 200 EUR |
Estimate | 350 EUR |