Ferdinand VI (1746-1759). 8 reales. 1753. Mexico. MF. (Cal-479). Ag. 27,02 g. Patina. Almost VF/VF. Est...200,00.
Spanish Description: Fernando VI (1746-1759). 8 reales. 1753. México. MF. (Cal-479). Ag. 27,02 g. Pátina. MBC-/MBC. Est...200,00.
Price realized | 260 EUR |
Starting price | 120 EUR |
Estimate | 200 EUR |