Independent Emirate. Al-Hakam I. Dirham. 200 H. Al-Andalus. (Vives-107). (Miles-91). Ag. 2,05 g. Dark patina. VF. Est...35,00.
Spanish Description: Emirato Independiente. Al-Hakam I. Dirham. 200 H. Al-Andalus. (Vives-107). (Miles-91). Ag. 2,05 g. Pátina oscura. MBC. Est...35,00.
Price realized | 40 EUR |
Starting price | 20 EUR |
Estimate | 35 EUR |