Independent Emirate. Al-Hakam I. Dirham. 187 H. Al-Andalus. (Vives-85). (Miles-78). Ag. 2,75 g. Light stains. Almost XF/Choice VF. Est...65,00.
Spanish Description: Emirato Independiente. Al-Hakam I. Dirham. 187 H. Al-Andalus. (Vives-85). (Miles-78). Ag. 2,75 g. Manchitas. EBC-/MBC+. Est...65,00.
Price realized | 65 EUR |
Starting price | 40 EUR |
Estimate | 65 EUR |