Egypt. Farouk I. 20 piastres. 1356 H (1937). (Km-368). Ag. 28,00 g. Choice VF/Almost XF. Est...50,00.
Spanish description: Egipto. Farouk I. 20 piastres. 1356 H (1937). (Km-368). Ag. 28,00 g. MBC+/EBC-. Est...50,00.
Price realized | 110 EUR |
Starting price | 30 EUR |
Estimate | 50 EUR |