ROMAN COINS: ROMAN REPUBLIC Denario. 141 a.C. TITINIA-7. C. Titinius Gadaeus. 3,94 grs. AR. Ligera pátina. Cal-1303; Craw-226/1; FFC-1144. EBC-.