100th anniversary of the death of Prince Joseph Poniatowski, Medal 1913 - RARE
Medal projektu Konstantego Laszczki, wybity na 100-tną rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego.
Na obrzeżu punca, koniczynka.
Awers: popiersie na wprost z głową lekko zwróconą w prawo, w polu KSIĄŻĘ JÓZEF PONIATOWSKI D 7 V 1763, na odcięciu sygnatura K. LASZCZKA 1913
BÓG MI POWIERZYŁ HONOR POLAKÓW BOGU GO ODDAM
Rewers: w wieńcu dębowym herb Krakowa, powyżej data 19.X.1813 - 19.X.1913 Reference: Strzałkowski 259 (R)
Grade: VF
Price realized | 135 EUR |
Starting price | 22 EUR |