Wielkie Księstwo Poznańskie, Papier stemplowy, sygneta na PIĘTNAŚCIE groszy - PIĘKNY znak wodny JEZIORNA Papier stemplowy z pierwszego okresu istnienie Księstwa tzw. okres przejściowy 1815. Papier stemplowy Księstwa Warszawskiego z roku 1811 z sygnetą pięć złotych unieważnioną skreśleniem dwoma skośnymi liniami i obok przystawiona sygnetą W.Kś.Poznańskiego 'groszy piętnaście' oraz pieczęcią kontrolna Księstwa Warszawskiego 'FAR'. Sygneta W.Ks.Poznańskiego 'groszy piętnaście' spełniała funkcję pieczęci kontrolnej. Wartość sygnety, orzeł pruski, a na piersi orzeł polski, pod spodem monogram panującego wielkiego Księcia Poznańskiego w formie monogramu 'FWR' - Frideric Wilhelm Rex. Paper stemplowy z wytwórni w Jeziornej z pięknym znakiem wodnym. Rzadki dokument datowany na 22 lipiec 1815.
Poland BONDS AND SHARES Poland
Starting price | 88 EUR |